KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893208
nr 1589 3208
Sture Haglundh
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Sture Haglundh, svensk målare och grafiker född 1908 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:55:29
8/1 18:44:43
Sture Haglundh
Läs mer om Sture Haglundh